Sentens

Carpe diem!

pühapäev, 24. september 2023

Suvelõpu aiatööd

 Suvelõpp möödub enamalt hoidistamise ja saagikoristamise tähe all. Vahepeal tuleb hinge tõmmata ja vaadata, mida teised oskavad ja teevad. Kadrinas toimus septembri algul käsitöö ja vanavaralaat. Laat toimus Kadrina kihelkonnapäeva raames. Laval esinesid kohalikud rahvatantsijad, pillimehed, lauljad.
Kadrina laululava 

Kodustel aiatöödel peab pidevalt silma peal hoidma. Kui saak koristatud tuleb köögiviljamaa umbrohuvaba hoida, kahjureid peletada, väetada, freesida, et järgmisel aastal saada kvaliteetset saaki. Meil on muidugi tänuväärsed abilised seda tööd tegemas. Pärast kõrvitsa ja aedubade koristamist lubasime kanad aiamaale: rohima, väetama ja tigusid sööma. 

Abitöölised

Sõstra- ja karusmarjapõõsastel oksade lõikamine, maasikapeenras tütartaimede eemaldamine, tomatitaimede latvade kärpimine ja haigete lehtede eemaldamine, puuviljapuude haigestunud viljade ära korjamine ja matmine, keldri ettevalmistamine saagi säilitamiseks, need on kõik sellised tööd, mis saab jooksvalt tehtud. 
Mehed Tartust tulid appi raskemat põllutööd tegema. Esmalt harjutasime kätt pirnide korjamisega.
Pirnidel  sai sabast haarata ja ükshaaval karpi tõsta. 

Kanad hoidsid väikese abilise lähedale.


Seni kuni issi põldu freesis, tegelesime pojapojaga tubaste töödega. Söögitegemine ja laua katmine.
Autod-lennukid sõidujärjekorda

Kõik tegevused lõppesid vägeva trummipõrina saatel

Laupäev lõppes saunaõhtuga. Kuuseheki tagant tõi vanaisa kuuseriisikaid, tegime seenepitsat. 
Saun tõi rahuliku une lõppenud töisele nädalavahetusele. Poeg sõitis oma pojaga Tartusse tagasi. Meie tänasime hoidiste ja kallistustega. 
Kodus meisterdasid isa ja poeg hobukastani munadest ja tammetõrudest loomakesi

Nädal on möödunud üht-teist tehes aias ja majas.  Seenevana oli häiritud, et keegi juba alustab varavalges ehitustööga ja kopsib pidevalt. Lähemalt uurides selgus, et rähnipapa tahtis tuulekasti kaudu meie majja elama tulla😬 . Hirmutades lendas korraks kaugemale, aga tuli peagi tagasi. Nii korduvalt.

 Lõpuks peremees ajas redeli seina najale püsti ja värvis tuulekasti üle ja pani kollase hoiatusmärgi üles, mis peaks rähnile teada andma eesoleva ohu-värske värvi eest. Seni on rähn hoiatust tõsiselt võtnud ja pole rohkem näha olnud.

Meil ei ole viinamarjaveini tootmistalu, vaid elustiilitalu😊 . Vein peab veel natuke selginema ja lähebki pudelisse. 
Selline suvelõpp ja sügise algus. Septembris on olnud üllatavalt soe ja mõnus ilm. Ilusat sügist! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar